O nas słów kilka
Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy powstało w 2008 z inicjatywy osób żyjących z HIV. W założeniu miała to być organizacja, która swoje działania miała koncentrować na pomocy dla osób seropozytywnych w środowisku LGBTQ.
Ze względu na ilość spraw i problemów, od samego początku swojego istnienia podejmowaliśmy szereg działań edukacyjno-profilaktycznych wykraczających poza planowany wcześniej zakres.
Prowadzimy wiele różnorodnych działań edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do różnych grup odbiorców. Przez ostatnie lata działalności Zjednoczenie koncentruje swoją aktywność na pomocy dla osób HIV+, tworząc grupy wsparcia I budując wspólnie z innymi organizacjami integralny system wsparcia i pomocy w Warszawie.
W roku 2010 Zjednoczenie zostało nominowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS (agenda Ministerstwa Zdrowia) do międzynarodowej nagrody Red Ribbon Award 2010.
Władze Statutowe
Robert Piotr Łukasik
Prezes ZarząduDagmara Kraus
Wiceprezeska ZarząduAnna Omiecińska
SekretarzBartosz Karolak
SkarbnikRoman Latoszyński
Członek Zarządu
Zespół Zjednoczenia
Posiadamy stały zespół pracowników (16 osób) – ze względu na specyfikę problematyki jaką się zajmujemy, większość naszych pracowników posiada wykształcenie wyższe (psychologiczne lub pedagogiczne) oraz certyfikację Krajowego Centrum do spraw AIDS.
Zrzeszamy obecnie 37 aktywnych członków/członkiń. Nie zatrudniamy pracowników na etat, pracownicy zatrudniani są okresowo na umowę zlecenie/dzieło w ramach realizacji poszczególnych projektów. Część pracowników pracuje społecznie. Współpracujemy z przeszkolonymi wolontariuszami przy realizacji projektów – posiadamy stały zespół ok. 11 osób.
Księgowość Zjednoczenia prowadzona jest przez jedną i stałą osobę, zatrudnioną na umowę zlecenie.
Zaplecze i finansowanie
Użytkujemy wynajęty od M. St. Warszawy lokal, który wyremontowaliśmy we własnym zakresie – 100 m2, 5 pokoi + łazienka, pomieszczenie kuchenne i WC. Lokal wyposażony jest w niezbędne sprzęty biurowe, meble i inne akcesoria i sprzęty kuchenne, które umożliwią nam sprawne prowadzenie działalności wsparciowo-pomocowej. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, wszelka świadczona przez nas pomoc jest bezpłatna.
Nasze działania finansowane są ze środków M. St. Warszawy (poszczególnych dzielnic i konkretnych biur), Krajowego Centrum ds. AIDS, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Samorządu Województwa Mazowieckiego, FIO, środków z sektora prywatnego, głównie darowizny i granty od firm farmaceutycznych.
Działania
Współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi w całej Polsce, wspólnie realizując różnorodne działania adresowane do osób HIV+. Bierzemy czynny udział w pracach Komisji Dialogu Społecznego w M. St. Warszawa, Wojewódzkim Zespole ds. Zapobiegania HIV i AIDS w woj. mazowieckim oraz Radzie Konsultacyjnej ds. MSM przy KC ds. AIDS.
Szkolimy Zespół Realizatorów – organizujemy wewnętrzne szkolenia oraz bierzemy udział w szkoleniach zewnętrznych. Prowadzimy program wolontariacki i program stażowy, m. in. posiadamy podpisaną umowę z Wydziałem Nauk Społecznych SGGW. Jesteśmy inicjatorem powstania Koalicji Organizacji „Polska Plus” – mającej na celu zintegrowanie działań dot. problematyki HIV w Polsce. Jesteśmy członkiem Koalicji Organizacji „1 grudnia”, która zrzesza czołowe organizacje pracujące na polu profilaktyki HIV w Polsce.