Punkt Konsultacyjno Diagnostyczny Jagiellońska 34

PKD Jagiellońska 34

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny „Jagiellońska 34” działa na warszawskiej Pradze od 2011 roku. Zlokalizowany jest w Przychodni Internistyczno-Specjalistycznej SZPZLO Warszawa Praga-Północ przy ulicy Jagiellońskiej 34. Punkt jest certyfikowany przez Krajowe Centrum ds. AIDS (agenda Ministerstwa Zdrowia).

W ramach swojej działalności oferuje: poradnictwo przed i po teście, konsultacje dotyczące bezpieczniejszych zachowań seksualnych, wykonanie na miejscu bezpłatnych i anonimowych przesiewowych testów w kierunku HIV, kiły i HCV oraz bezpłatne środki zmniejszające ryzyko zakażenia HIV (prezerwatywy i lubrykanty).

W zależności od wykonywanego testu na HIV, w PKD Jagiellońska 34 wyniki dostępne są po 20 minutach lub w ciągu 24 godzin od pobrania krwi. O doborze testu decyduje doradca na podstawie rozmowy przed testem.

W punkcie pracuje zespół certyfikowanych doradców oraz wyspecjalizowany personel medyczny.

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:00 – 19:00. W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni Klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

Nasz projekt finansowany jest w przez Biuro Projektów i Pomocy Społecznej Miasta Stołecznego Warszawa. 

Koordynator PKD Jagiellońska 34 : Paweł Kalinowski, e-mail: pawel.kalinowski@pozytywniwteczy.pl 

TEST HIV
ZRÓB TEST NA PRADZE

Przyjazny ośrodek profilaktyki, doradztwa i diagnozowania zakażeń przenoszonych drogą płciową.  Bezpłatne i anonimowe testy dostępne dla każdego.